Zpráva o železničním neštěstí

Fotografie ze železničního neštěstí.
Nové Illustrované listy (1906)


ZPRÁVA O ŽELEZNIČNÍM NEŠTĚSTÍ


Staré noviny a časopisy mají i dnes vypovídají hodnotu a člověk si v nich rád kdykoliv zalistuje. Přinášejí zprávy a události dané doby. Jako třeba Nové Illustrované Listy ze dne 21. 7. 1906.


Obsahují mnoho zajímavých článků s fotografiemi. Avšak ne každá zpráva informuje o příjemných událostech. Jako např. sloupek o železničním neštěstí, které se událo v Anglii mezi Londýnem a Southhamptonem. Ve dvě hodiny v noci v ostré zatáčce u stanice Salisbury vykolejil osobní vlak a srazil se s protijedoucím vlakem převážejícím mléko.

Lokomotiva navíc narazila do silničního mostu, který se v místě neštěstí nacházel. Ve vagónu první třídy cestovalo 39 zámožných Američanů a v ostatních vozech byli další cestující. Neštěstí nepřežilo 24 cestujících.


Havárie a nehody byly postupem času čím dál častější, protože dopravních prostředků v obydlených částech Země přibývalo. Staré i současné zprávy o podobných neštěstích svědčí o tom, že lidský život je tím nejcennějším darem a mnohdy doslova visí na vlásku. Obezřetnost a opatrnost by měl mít člověk stále na paměti.