Murales

MURALES, ORGOSOLO, SARDINIE (2004)
Fotoaparát Nikon FM 2, objektiv Nikkor 1,8/50
Film Fujichrome Velvia 50 ISO

MURALES

Sardinie je krásný ostrov. Je součástí Itálie a pyšní se krásnými plážemi a rozmanitou krajinou. Na Sardinii jsou hluboké kaňony, pitoreskní skalní města, mnoho jeskyní, stolové hory nebo malebná krajina jako z Pána prstenů.

Najdeme tu také několik tisíc let staré stromy -olivy. Sardinie některými místy připomíná ráj na zemi. Jedná se však také o historicky významné území. Osídlena byla od pravěku a charakteristické pro toto území je výskyt kruhových kamenných staveb starých více než 3,5 tisíce let nazývaných Nuraghy.

Na ostrově je také mnoho mimořádně zachovalých památek starověkého Říma. V centru ostrova se nachází horské město Sardinie Orgosolo v provincii Nuoro. Kromě některých historických památek je známé tím, že je považováno za město stylu divokého západu.

Je obestřeno krvavými legendami a byla zde v dřívějších dobách praktikována krevní msta. V dnešní době je vnitřních částech města galerie v podobě graffiti, kdy lidé vyjadřují umně propracovanými malbami a nápisy své názory.

Objektů jsou v ulicích Orgosola stovky a v místním jazyce se nazývají murales. Kromě to, že se jedná o místní kolorit, tyto části města jsou krásným objektem k fotografování. Fotograf může popustit uzdu své kreativitě a pořizovat zde desítky krásných snímků od celků až po detaily.