Tiffany

Tiffany - technika mozaikových stínidel ze skla

Pravá technika Tiffany je vždy ze skla a kovu. I když barevná skla a barevné kameny, případně kousky kovu a jemných mřížek, mohou vypadat masivně nebo svou barevností dost sytě. Vždy se jedná o barvené sklo nebo už barevné sklo. A vždycky je to ruční práce. Veliké množství malých sklíček se skládá podle šablony do navrženého tvaru a barvy. Někdy jsou dekory pravidelné a někdy organicky prolínavé.

Každý kus je originál a mohou se kus od kusu lišit. Společným znakem je to, že když se to rozsvítí, je to vždycky krásné. Originály nejsou úplně levné, to ale ke každé ruční práci patří.


  stropni-vitrazova-svitidla-tiffany   zavesna-vitrazova-svitidla-tiffany   nastenna-vitrazova-svitidla-tiffany   stolni-a-stojaci-vitrazove-lampy-tiffany 


Tato technika je hodně stará. Jako první s ní přišel šperkař jménem Tiffany, a tím si zajistil pro své jméno skutečnou nesmrtelnost.

Tato svítidla se stínidly, vyrobené právě technikou Tiffany, vedeme v hojném množství. Jsou vhodná do interiérů s prvky viktoriánské doby, stylu art deco nebo neo art deco. Secesní prvky i různě geometrické. Spolupracuji s výrobci, kteří mají veliké zkušenosti i v napodobení starých originálních modelů. Jedno je ale podstatné. Každý může mít doma kus originálního svítidla, který se jednou, a to zaručeně, stane starožitností.


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení