Stropní svítidla

Stropní svítidla a osvětlení místnosti ze stropu

Stropní svítidla - to je označení pro všechna svítidla, která se umístí na strop, aby přímo ze stropu svítila do místnosti. Podle typu místnosti se volí také design svítidel. Dále se to vybírá podle toho, jakým způsobem se taková svítidla instalují. A v neposlední řadě se tak označují i svítidla, která se liší způsobem šíření světla.

Nejznámější stropní svítidla jsou lidově označena jako "stropnice". Většinou jsou kulatá. A většinou se jedná monturu z kovu. Ten kruh je třeba ozdobený jinou barvou kovu - často jsou to barvy antik mosaz, nikl mat, chrom, černá nebo bílá barva, dřevem tmavým nebo světlým dřevem, anebo sklem. Jako stínidlo je pak sklo. To má většinou už jen bílou barvu. Když montura není zdobená něčím jiným a pak už je jen uchyceno sklo, často má sklo nějaký další dekor nebo barvu. Velmi široké využití má stropnice a úplně bílé sklo


klikněte si na obrázek a dostanete se k podobným svítidlům, jako je na obrázku.

stropni-svitidlo-kov-a-sklo  stropnice-sklo-s-dekorem  stropnice-bila-bez-dekoru  


 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení