Bublinky ve skle

U svítidel, které nejsou výslovně moderního typu, jsou často náhodné bublinky ve skle. Nejedná se o nekvalitu skla, jedná se o záměr. Často se styly vintage, vesnický, rustikální a mnoho dalších, inspirují u starých stylů, které jsou takovým nesmrtelným základem. V době, ze které pocházejí nebyla výroba skla na takové úrovni, aby bylo zcela bez bublin. 

Aby věrohodnost novodobého stylu byla co nejvyšší, často jsou bublinky ve skle právě to, co dělá stylu detail. Co ale je záměr a co už ne.

Není záměr, aby byla bublinka prasklá, aby byla na omak ostrá, aby tam byl nějaký další prvek, například kámen, černé tečky, nečistoty. Okraj venkovní pohledový nesmí mít lastury, nesmí řezat. Okraj u objímky toto mít může, je totiž velmi těžké odříznout taveninu a zabrušovat sklo tak, aby tam nebylo vůbec nic a cena za sklo nepřesahovala několikrát stanovenou výrobní cenu.

Kdo z našich výrobců záměr bublinek ve skle má, to je Searchlight z Anglie. Tento výrobce vyrábí tato svítidla právě jako novodobé stylové inspirace starého anglického stylu.