Kolekce

Hledáte svůj styl svítidel? Možná preferujete listování v katalogu u sebe doma. Kliknutím na odkazy najdete hned to, co hledáte.

 

Searchlight - svítidla z kolekce Crackle

Mozaikové svítidlo z kolekce Crackle od výrobce z Anglie Searchlight.

Co je na této kolekci zajímavé, to je provedení té mozaiky. Nejde tu vůbec o žádné umělecké piplavé dílo, při které někdo šikovný poskládal kousky k sobě. Stačí si představit, že na stmelovací hmotu položili tabulku barevného skla. Tlakem ji roztříštili tak, aby udělala malé kousky, které spolu liniemi souvisí a to celé na nějaké folii přenesli a nalepili na čistý skleněný odlitek. Až to celé zatvrdlo, určitě to vypálili v peci, aby se to nedrolilo. Zvenku je to tedy hodně plastické a zevnitř hladké.

Je to ruční práce a co kus, to je originál. Žádné sklo nepraskne stejně. Samozřejmě, pokud vypadlo někde nějaké sklíčko, doplnili prázdné místo tím tmelem, nebo, pokud to úplně neprovokuje nedokonalostí, tam chybí úplně. Když si to prozkoumáte z 20cm a ještě si na to vezmete brýle, najdete zcela jistě 100 nedokonalostí na jednom centimetru čtverečním. Ale v tomto případě vůbec nejde o docílení dokonalosti, právě spíš naopak. Má to působit, že se to rozbilo a plní to dál svůj účel. Že je to ledabylé a zajímavé. Rozhodně garantuji, že až si ho pověsíte, žádnou nedokonalost vůbec nezaznamenáte. Tohle svítidlo je totiž pěkné i zhasnuté a v shluku není vidět žádný detail.

Tak co tu máme.

Světlo nad podlouhlý stůl - lišta se třemi zavěšenými stínidly. Montura je kov s povrchovou úpravou matný stříbrný kartáčovaný. Stínidlo je spojovací hmota černé barvy a drcené sklo. Výsledkem je tak stínidlo o průměru 18cm. Od stropu je i s kabelem 147cm a 3xE27 max.60W. Podle potřeby lze zkrátit, ale to se připravte na docela složitý proces.

Pokud si chcete pohrát s dvojitým centrálním vypínačem, budete moci zhasnout dvě vedle sebe zvlášť nebo jen tu krajní samostatně. Tak jsou totiž uvnitř vedeny kabely. Celá závěsná lišta je na kulaté základně. Uvnitř má konzolku, která se hmoždinkama uchytí přímo do stropu. No jestli máte ve stropu připravený "lustrhák", což má většina městských bytů a paneláků, tak ten v tomto případě nevyužijete.

Vhodné světlo nad jídelní stůl. Neoslňuje do stran a svítí přímo dolů. Stínidla jsou v bílé barvě.

Odkaz na toto světlo je zde: → Svítidlo Crackle 8069-3WH bílé

 

Svítidlo má patici E27. Světelné zdroje se musí dokoupit. Vhodné budou celoskleněné LED zdroje.

Vypínač vlastní nemá, připojuje se na centrální. Jak jsem již psala výše, toto svítidlo můžete připojit na dvojitý vypínač, bude svítit krajní a prostřední světlo najednou a na druhém vypínači zafunguje to zbývající krajní. Pokud máte centrální vypínač stmívatelný a LED zdroje použijete k stmívacímu vypínači kompatibilní, pak svítidlo bude světlo také stmívat.

Povrch stínidla je zvenku hrubý, jsou to ty malé střípky zamačkané ve hmotě. Uvnitř je povrch zcela hladký. Proto povrch stačí oprášit čistým suchým štětcem.

Tento typ svítidla se instaluje na strop hmoždinkami. Mělká rozeta má uvnitř U - tvar konzolky, která se přišroubuje do hmoždinek přímo do stropu. Teprve na konzolku se uchytí rozeta a zajistí šroubky. 

 

Níže na obrázku ON - jsou rozvícená, OFF - zhasnuté...

 Odkazy na svítidla - jednoduché lustříky:

Svítidlo Crackle 8069BZ hnědá barva

Svítidlo Crackle 8069WH bílá barva

Svítidlo Crackle 8069RE červená barva

Svítidlo Crackle 8069OR oranžová barva

Svítidlo Crackle 1069WH bílá barva - kulatý tvar

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení