reklamační řád

Reklamační řád

Každý výrobek může dojít k nějakému poškození. Je to vždy situace napínavá a není vždy úplně příjemná. Jak pro reklamujícího, tak pro toho, kdo výrobek dodal.

Jak tedy postupovat, abychom došli k výsledku, dobrému pro obě strany. V každém případě potřebuji číslo objednávky a fotografie. Ty můžete pořídit mobilem a poslat jako MMS na telefonní číslo 792 307 619. Reklamaci můžete nahlásit jakýmkoli způsobem, důležitý je můj zápis, že reklamace je nahlášena. Ten zasílám do 24 hodin po oznámení nejpozději. Oznamuji e-mailem na e-mailovou adresu, kterou jsem obdržela při objednávce.

1. Zboží mohlo být poškozeno přepravou a lze to poznat. (balík má díry, chrastí, je promáčklý)
Na reklamaci u dopravce mám 24 hodin a to mu musím už konkrétně oznámit, poslat fotografie poškození výrobku, poslat fotografie poškození obalu a ještě foto samolepky křehké. Tou vždy balík vybavujeme. Tyto informace potřebuji poslat tedy neprodleně po obdržení od přepravce na e-mail info@pikomal.cz nebo MMS na výše uvedené telefonní číslo.

Vzhledem k tomu, že jde o čas, buďte, prosím, připraveni na můj telefonát k Vám, abychom si domluvili vyzvednutí zboží od Vás a také si upřesnili poškození. Pokud máte už u předání řidičem podezření, že je balík poškozen nebo vykraden, neváhejte rozbalit před řidičem nebo zásilku vůbec nepřevzít. Fotografie jsou nutné v každém případě.

2. Zboží je poškozeno uvnitř a není zřejmé poškození obalu. Tady to může být způsobeno tlakem krabic při přepravě. Každý balík je potřeba nejpozději do 48 hodin rozbalit a zjistit, zda nejsou poškozená skla právě tímto způsobem. Takový balík nechrastí, jedná se o praskliny, které sklo doslova rozpůlí.

3. Skla a výrobek má nějaké další vady, ty je potřeba reklamovat do 2 týdnů. Pokud jde část vyměnit, tak ji měním. Pokud vyměnit nejde, měním celý výrobek. Nevyplácí se zjišťovat stav věci až při samotné montáži, kterou plánujete za více než 14 dní. Ve vlastním zájmu zjistěte stav věci co nejdříve. Týká se to zejména skel a částí, které vám může poškodit i osoba, která vám bude svítidlo montovat. Není to totiž vůbec neobvyklý případ.

4. Svítidlo přestalo svítit. Řeším vždy opravou. Výrobek stáhneme kurýrem GLS, pokud mi chcete výrobek zaslat sami, kompenzujeme  99 CZK za dopravné. Nepřijímám zboží zaslané na dobírku a neavizované zboží. I přesto, že výrobek má vadu, velmi si cením zákazníků, kteří zašlou výrobek dobře probalený, aby se nepoškodil. Zejména se nesmí dotýkat skleněné díly s těmi kovovými. Netrvám na tom, aby bylo zabalenou úplně původně, to uděláme sami, jde mi o to, aby nebyly nedbalým balením poškozeny jak části svítidla, tak originál obal. Proto vždy použijte nějaký externí obal (karton), do kterého svítidlo vyskládejte. Tím, že si ho sami stáhneme kurýrem GLS, není potřeba dbát úzkostně na velikost balení. Velmi vítám tento způsob komunikace. I reklamované svítidlo má svou hodnotu a jsem ráda, že ji zachováte.

5. Svítidlo, které nám přiveze kurýr na reklamaci, hlásím e-mailem, že jsme obdrželi. Dále píšu průběžnou zprávu, jak bude probíhat náprava. Tím, že to neřeším úplně sama ale většinou s výrobcem, potřebuji na komunikaci nezbytně dlouhou dobu. Následně nejpozději předposlední den lhůty pro vyřízení reklamace zasíláme zboží k zákazníkovi. Vynakládám úsilí na to, aby řízení bylo co nejkratší.

6. Nevymýšlím nic nového, řídím se platným občanským zákoníkem a proaktivním přístupem k zákazníkovi.

7. Pozor na odstoupení od smlouvy do 14 dní namísto reklamace. Pokud mi to neohlásíte, může dojít k záměně poškození z reklamace za poškození při používání. Když mi to neřeknete, tak to opravdu nevím. Vystavujete se tomu, že budu účtovat poplatky za uvedení do původního stavu.

8. Vzhledem k sortimentu, který dodávám, reklamace prostě bývají. Je to vždycky škoda. Promarněný čas a očekávání. Předem děkuji za trpělivost a pomoc při jejich řešení.

9. Kontakt telefon: 315 315 916  email je uvedený v obchodních podmínkách info@pikomal.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení