ORIGINAL BTC | Anglická precizní svítidla s duší

Synonymem ORIGINAL BTC, pro tuto výrobní a obchodní značku, je hned několik pojmů.

Jako první jmenujme jejich předního designéra a zakladatele Petra Bowlese. Když se po všech zkušenostech s designem pustil do výroby svítidel, která budou vhodná do všech interiérů, objevil se druhý pojem a tím je úcta k dobré historii své země. Tím se rozumí využití všech místních dobrých výrobních zdrojů  pro výrobu. 

V Anglii v 18.století vznikl první evropský porcelán. Jeho způsob výroby byl zdokonalován, až vznikl třetí pojem a tím je Bone China.  Je to označení pro kostní porcelán. Porcelán, který se vyrábí mimo jiné z popela kostí zvířat, což způsobuje, že je výsledek velmi pevný, dá se dobře brousit, propouští světlo. 

Nebudeme vůbec přehánět, když uvedeme, že došlo záchraně této porcelánové technologie přímo v místě, kde byla objevena, tedy v hrnčířském centru Anglie, městě Stoke-on-Trent. Továrně hrozil zánik. Petr Bowles po své smutné návštěvě tohoto místa ihned reagoval na spojení svých návrhů a porcelánu vyrobeného právě zde. A další kroky následovaly i s dalšími významnými dílnami v Anglii. Doslova bojuje o záchranu dobrých britských technologií a výroby přímo v Anglii a zahrnuje je do svých světelných návrhů a programů. Jeho tým se rozrůstá a jeho popularita roste.

Zdálo by se, že je to příběh všední. Hloubkou je, že tato výroba má obrovský úspěch nejen v Evropě, ale i v Americe. Víra ve vlastní tradice, vyzdvihnutí předností a umu, které zanikají jen díky stagnacím. To je na tomto příběhu velmi sympatické a proto této značce tak fandíme. Je to velká inspirace i pro nás, protože to není příběh až tak starý. Založení firmy ORIGINAL BTC se datuje na 1990.

ORIGINAL BTC, to jsou krásné řemeslné práce propracované do sebemenších detailů. Velkou předností jsou nejen materiály a design, ale také doživotní servis po dobu současné existence firmy a výrobku. Náhradní stínidla je možné sehnat prakticky kdykoli. A k tomu vám chceme být i my určitě nápomocni.

Každý člověk je jiný, každý interiér je jiný. Nebojte se pořídit si do toho svého něco opravdu kvalitního. Interiér vyjadřuje vaši životní filozofii, váš způsob života, vaše myšlenkové rozpoložení. Může to být kus vaší duše, ve které se budete cítit nejlépe, jak to vůbec jen jde. K tomu vám chceme být nápomocni radou a konzultacemi nebo jen inspirací. A v tomto případě to není jen svítidlo. Je to svítidlo s velkým příběhem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení