Svítidla s přírodním materiálem

Svítidla s přírodními materiály vnesou útulnost do šedého moderního interiéru. Kde je příliš mnoho betonu, dekor dřeva vždycky pomůže. Propojení umělých materiálů s těmi přírodními vždycky a zaručeně přinesou skvělý výsledek.

Přírodní materiály

Dekor dřeva na svítidlech můžeme rozdělit do několika druhů provedení.

Může to být plastová hmota s tapetou v dekoru dřeva. Taková svítidla jsou nejlevnější a většinou to vypadá velmi dobře a pozná se to poklepem. Pak jsou svítidla z překližky nebo takového podobného materiálu. Záleží na tloušťce původní desky, ze které se vyřezávají díly pomocí laseru. Když je tloušťka větší, může být v hraně několik dírek. To je poznávací znak, že se jedná o dřevěný polotovar.

Další svítidla jsou z částí vymývaného dřeva. Jsou to dřevěné kousky, které se vylouhovali ve vodě, většinou pochytí zašedlou a starou patinu. Někdy se nabarví a získají ještě zajímavé odstíny kromě bílé, šedé nebo černé.

Když jsou plochy dřeva velké, nedá se zabránit kroucení a pohybu. Dřevo je stále živé a reaguje jak na teploty, tak na vlhkost prostředí. proto se vyrábějí svítidla z malých kousků. Zahřívání je u svícení obvyklý jev a jde tak ruku v ruce.

Některé stolní designové lampy jsou z houževnatého dřeva a to z části poblíž kořenů nebo i samotné kořeny. Jsou těžká, využívá se přirozených tvarů a jsou také vyšší cenové kategorie.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení