Svítidla s přírodním materiálem

Svítidla s přírodními materiály vnesou útulnost do šedého moderního interiéru. Kde je příliš mnoho betonu, dekor dřeva vždycky pomůže. Propojení umělých materiálů s těmi přírodními vždycky a zaručeně přinesou skvělý výsledek.

Přírodní materiály

Dekor dřeva na svítidlech můžeme rozdělit do několika druhů provedení.

Může to být plastová hmota s tapetou v dekoru dřeva. Taková svítidla jsou nejlevnější a většinou to vypadá velmi dobře a pozná se to poklepem. Pak jsou svítidla z překližky nebo takového podobného materiálu. Záleží na tloušťce původní desky, ze které se vyřezávají díly pomocí laseru. Když je tloušťka větší, může být v hraně několik dírek. To je poznávací znak, že se jedná o dřevěný polotovar.

Další svítidla jsou z částí vymývaného dřeva. Jsou to dřevěné kousky, které se vylouhovali ve vodě, většinou pochytí zašedlou a starou patinu. Někdy se nabarví a získají ještě zajímavé odstíny kromě bílé, šedé nebo černé.

Když jsou plochy dřeva velké, nedá se zabránit kroucení a pohybu. Dřevo je stále živé a reaguje jak na teploty, tak na vlhkost prostředí. proto se vyrábějí svítidla z malých kousků. Zahřívání je u svícení obvyklý jev a jde tak ruku v ruce.

Některé stolní designové lampy jsou z houževnatého dřeva a to z části poblíž kořenů nebo i samotné kořeny. Jsou těžká, využívá se přirozených tvarů a jsou také vyšší cenové kategorie.