Svítidla pro vinný sklep

Řekněme, že některá zadání jsou přesně daná a nelze se pohybovat mimo vymezené hranice. Je tomu tak zejména u starých domů, kde můžu počítat určitě s tím, že sklep bude zajímavý, možná bude dost vlhký, nebude rovný, budou zde detaily, co zaujmou na první pohled svou krásou a jiné, co zaujmou svou ošklivostí.

Ošklivost ve sklepech, kromě toho, že bývají přeplněné věcmi, jsou také různé trubky a odpady, vedení plynu nebo různých kabelů. Na ošklivosti se mi líbí, že se z ní dá udělat přednost.

V tomto zadání sklepa je několik bodů. Jednak jsou tu krásné klenby, pěkné podlahy, členité prostory s obrovským potenciálem, je tu vlhko a to dost, a jsou tu trubky různých tvarů a směrů. 

Pro výběr stylu mě napadají dva.

1. Typ - všechno co tu bylo zrezlo a zašlo.

K cihle ústředním motivem vidím plech typu CORTEN. Je to plech s řízenou korozí. 

Dále k takovému plechu vidím hnědavé barvy svítidel doplněných čirým sklem, což může být čistý prvek pro vitrínu na vzácné kousky lahví vína nebo dekorace demižonu. Na změkčení strohosti pak dřevo dub, opracované i neopracované kousky.

Výhoda následujících svítidel je hlavně krytí IP44

barevnice-sklep  barevnice-corten  lucerna-hnědá-antická-čiré-sklo  7653RU 7652RU  HK-CARSON_5P ELSTEAD závěsné venkovní svítidlo www pikomal cz  HK-CARSON_1 ELSTEAD přisazené venkovní svítidlo www pikomal cz  6142-2BR-stropni-svitidlo-bílé-sklo-hnědá-obchod-svitidla-pikomal-ip44  

 

2. Typ - bylo to černý a je to černý

Kombinace černého barveného plechu, vymytého vyšisovaného dřeva a zdůrazněné černou linií vodovodních trubek jako nohy regálu.

3291bk-na-zed-venkovni-obchod-svitidla-pikomal-searchlight  8204bk venkovní na stěnu obchod-svitidla-pikomal

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení