BEZ OBALU

Svítidla, která přijela na paletách, ale přepravou se zničil jejich obal. A to někdy natolik, že je lepší ho vyhodit, aby se z něj ještě nepoztrácely díly. Taky si můžeme přiznat, že jsou živočiši, co chtějí zjistit, zda není uvnitř něco k jídlu. Než je od nás vystrnadíme, některé obaly tímto vzaly za své. Jindy zase jsou případy, že svítidlo kontrolujeme a podaří se nám obal roztrhnout, protože je polystyren hodně uvnitř napasovaný. Pak to do něj také nedáváme zpátky.

V neposlední řadě se taky stalo, že lapkové nařízli řidiči plachtu, aby zjistili, zda veze něco k odcizení, a tímto otvorem při dešti napršelo do palety. Takový obal ihned celý likvidujeme, aby se svítidlo nepoškodilo. 

A ještě jeden případ, někteří výrobci prodávají výhodná cenová balení bez samostatných obalů artiklu, takzvané PACKETY. Tam je baleno jednotlivé zboží pouze v igelitu a pokud si nechcete zakoupit naráz 6 lampiček stejné barvy, můžeme prodat jednu, ale bez kartonového originál obalu.

Svítidla jsou zkontrolována po stránce kvality, zda jim nechybí některé příslušenství, a jsou zabalena do náhradních obalů. U výrobku píšeme, jak o svůj obal přišel, teda zda ho vůbec měl...